Nagrobki wystawione są na działanie różnych, nieraz szkodliwych czynników atmosferycznych. Dla ich konstrukcji najgroźniejsze jest promieniowanie UV, deszcz, śnieg, mróz, a nawet intensywne nasłonecznienie. Nawet najbardziej wytrzymałe materiały ulegają uszkodzeniu na skutek działania tych czynników.

Wówczas mogą powstać różne pęknięcia bądź bruzdy. W niektórych przypadkach naprawa kamienia nagrobnego może odbywać się samodzielnie. Jeżeli nagrobek wykonany jest z kamienia naturalnego, warto kupić kleje epoksydowe.

Do ich zalet należy wliczyć fakt, że nie reagują one z kamieniem. Dzięki temu praktycznie eliminujemy ryzyko powstania nieestetycznych zabarwień. Na rynku dostępne są również płynne kleje epoksydowe.

Mają one możliwość wniknięcia w porowatą strukturę kamienia. W ten sposób dodatkowo ją wzmacniają. Po zastosowaniu klejów epoksydowych nagrobek staje się bardziej odporny i wytrzymały na działanie czynników zewnętrznych.

Jeśli jednak uszkodzenie jest bardziej poważne, trzeba skorzystać z pomocy firmy kamieniarskiej.

Gwarancją jest płynność finansowa firmy firma ddd krotoszyn
Natalia
News Reporter
Studentka anglistyki. Zapalona podróżniczka - odwiedziła już większość krajów Europy. Bardzo lubi uprawiać sport, w szczególności pływanie.