Śmieci, których nie można wywozić do lasu

Są śmieci, których zdecydowanie nie powinniśmy wywozić do lasu. Oczywiście żadnych nie powinniśmy, ale są takie, które robią przyrodzie szczególną krzywdę. Śmieci te długo się rozkładają i zanieczyszczają ziemię na wiele milionów lat. Mowa tutaj o czymś takim, jak elektrośmieci, które są wytworem postępu i techniki. To wszystkie elektroniczne sprzęty, które ludzie tak uwielbiają użytkować. Chodzi o różnego rodzaju lodówki, kuchenki, pralki, mikrofalówki, a nawet mniejsze śmieci taki, jak suszarki, lokówki czy elektroniczne golarki.

Takie śmieci muszą być traktowane ze szczególną troską. Nie można ich porzucać w lesie ot tak. Różnych gabarytów elektrośmieci powinno się wywozić na specjalne wysypiska. Najlepiej specjalnie do tego przeznaczonym wozem, czyli tak zwanym gratowozem.Tam wkłada się te wszystkie śmieci i jadą one w przeznaczone dla nich miejsce, gdzie rozbiera się je na części i użytkuje je później najlepiej, jak można. Tylko w ten sposób możemy postępować z elektrośmieciami.

Natalia
News Reporter
Studentka anglistyki. Zapalona podróżniczka - odwiedziła już większość krajów Europy. Bardzo lubi uprawiać sport, w szczególności pływanie.