Z myślą o naszej planecie

Powinniśmy myśleć o naszej planecie i o tym, w jakim stanie zostawimy ją przyszłym pokoleniom. Przecież chcemy, żeby nasz wnuki i prawnuki także mogły cieszyć się pięknem przyrody. Niestety rozwój techniki sprawił, że coraz bardziej ingerujemy w Ziemię. Jest bardzo dużo przemysłu, który niweczy przyrodę oraz bardzo dużo różnego rodzaju sprzętów, które już zużyte rozkładają się miliony lat. Dlatego tak istotnym elementem segregacji śmieci jest wywózka odpadów znanych, jako elektrośmieci.

To zepsute lodówki, pralki, zamrażalki, komputery. Trzeba je utylizować odpowiednio, wywozić na specjalne wysypiska, gdzie możliwie, jak najefektywniej się je przetwarza. Nie możemy pozwolić na to, aby elektośmieci walały się na podwórkach, na klasycznych wysypiskach. Musimy je wywieźć w specjalne miejsce. Na szczęście w niektórych miastach od czasu do czasu kursują tak zwane gratowozy, czyli specjalne pojazdy, które zabierają z podwórek elektrośmieci i przewożą w specjalnie dla nich przeznaczone miejsca.

To pomaga w dbaniu o stan naszej planety.

mity.suplementydiety.net www.genova2009.it
Natalia
News Reporter
Studentka anglistyki. Zapalona podróżniczka - odwiedziła już większość krajów Europy. Bardzo lubi uprawiać sport, w szczególności pływanie.