Zgłębić tajemnice miasta

Załóżmy, że śledzenie historii swojej dzielnicy mamy już za sobą. Nie oznacza to bynajmniej, że mamy się w tym punkcie zatrzymać, o nie! To zaledwie początek, a drugi krok w odkrywaniu lokalnych ciekawostek i atrakcji to nasze miasto, traktowane jako całość.

Wszak każda miejscowość, nawet stosunkowo mała, ma swoją historię. Nierzadko są to dzieje fascynujące i wpisane w losy całego państwa, o czym należy pamiętać.

Polska jest krajem, w którym historia potrafiła kreślić bardzo skomplikowane i pełne dramaturgii scenariusze. Stąd właśnie los wielu naszych miast jest naznaczony krwią, prochem wystrzałów i politycznych rozdań.

Weźmy chociażby Wrocław – miasto wyjątkowe, które można śmiało określić mianem „miasta pogranicza”. Ma ono polskie, piastowskie korzenie, co widać na każdym kroku.

Później przez wiele lat pozostawało pod wpływami niemieckimi, stając się niejako naturalną częścią państwa niemieckiego. Po II wojnie światowej wróciło w nasze granice i ciężko sobie wyobrazić Polskę bez Wrocławia.

tanie loty
Natalia
News Reporter
Studentka anglistyki. Zapalona podróżniczka - odwiedziła już większość krajów Europy. Bardzo lubi uprawiać sport, w szczególności pływanie.