Tak, jak wspomniano, jedną z najprostszych metod walki z zanieczyszczeniami środowiska jest zmiana naszych nawyków związanych z gospodarowaniem odpadów, które wytwarzamy w naszych domach.

Już dzisiaj za sprawą wprowadzonej ustawy śmieciowej, wielu mieszkańców miast zwraca większą uwagę na to, co wrzuca do śmietnika.

Jednak warto już za nim dokonamy zakupów w sklepie zwrócić uwagę na to, jak można ograniczyć ilość wytwarzanych śmieci, które zanieczyszczają nasze środowisko.

Proste czynności, które mogą nam w tym pomóc to zapewne zakup wielorazowej torby na zakupy lub wykorzystywanie papierowych torebek, które dostępne są praktycznie w każdym w sklepie.

Poza tym dbanie o ponowne wykorzystywanie opakowań po zakupionych produktach, takich jak kubeczki po jogurtach, pudełka po margarynie, czy styropianowe podkładki stanowią doskonałe pojemniki lub elementy, które można wykorzystać do zabawy z dziećmi, tworząc z nich niepowtarzalne zabawki lub dekoracje pokoju.

szkodniki drewna zwalczanie www.cbssuszec.pl www.kolnowarsztatymuzyczne.eu
Natalia
News Reporter
Studentka anglistyki. Zapalona podróżniczka - odwiedziła już większość krajów Europy. Bardzo lubi uprawiać sport, w szczególności pływanie.